Kuldīgas slimnīcas ārstu un ģimenes ārstu sadarbības sanāksme

Veselības aprūpes sistēmas attīstības procesā pārdesmit gadu laikā notikusi ārstniecības iestāžu norobežošanās gan pēc īpašnieka (valsts, pašvaldības, privātpersonas), gan veicamajām funkcijām (Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, ģimenes ārstu prakses, speciālistu prakses, dažādas slimnīcas). Normatīvo aktu punktos apmaldās gan pacienti, gan reizēm arī mediķi.

Lai parunātu par situācijām, kuras nav atrisināmas vienas iestādes robežās, bet var būtiski ietekmēt ārstēšanās procesu, 30. maijā tikās  Kuldīgas slimnīcā strādājošie mediķi ar ģimenes ārstiem.

Nefroloģe Linda Mičule koncentrēti un uzskatāmi pastāstīja par nefroloģisko pacientu aprūpes pamatprincipiem, kuri jāzina katram mediķim sakarā ar hemodialīzes efektivitātes pieaugumu un pieejamības paplašināšanos pēdējos gados. Savlaicīga nieru mazspējas atklāšana, prasmīga zinošu mediķu aprūpe, tehnoloģiju attīstība, valsts finansējums – visi šie komponenti būtiski ietekmē pacientu dzīves prognozi.

Slimnīcas kontrolārsts Āris Pētersons atgādināja ģimenes ārstiem par pēdējā pusotra gada laikā tapušajām Kuldīgas slimnīcas struktūrvienībām (rehabilitācijas nodaļa, aprūpes nodaļa Aizputē, grūtniecības novērošanas un ambulatorās ginekoloģijas kabinets, hemodialīzes nodaļa), piedāvātajām jaunajām operācijām (dažāda veida laparoskopiskas operācijas ginekoloģijā un artroskopiskas operācijas traumatoloģijā un ortopēdijā), uzskatāmi demonstrēja slimnīcas izaugsmi gan finansiālā, gan organizatoriskā ziņā, norādīja uz vērojamajām tendencēm pakalpojumu struktūrā.

Analizējot pacientu, ģimenes ārstu, slimnīcā strādājošo vēlmes, iespējas un problēmas, tika uzsvērti vienkārši momenti, kuru ievērošana palīdz visiem iesaistītajiem sasniegt kāroto rezultātu – ātrāk, lētāk un efektīvāk. Praktiskie piemēri parādīja, cik svarīga ir mērķtiecīga informācija (kaut vai par NVD telefona 80001234 un ģimenes ārstu konsultatīvā telefona 66016001 izmantošanu), saskarsmes pamatu ievērošana, savu kļūdu atzīšana un analīze, ciešāka sadarbība ar visām ārstniecības un aprūpes procesā iesaistītajām personām.

Diskusijā pie kafijas galda sanāksmes dalībnieki atzīmēja šādas tikšanās lietderību, uzteica organizatoru vēlmi iztikt bez formāliem pārmetumiem un runāt par problēmām atklāti, piedāvājot konkrētus risinājumus.

«  Decembris 2019  »