Jauns gads – jauni uzdevumi.

Kuldīgas slimnīcā 2014.gads, varbūt, likās salīdzinoši vienmuļš, jo vairāk paveikts jomās, kas tieši neskar pacientu veselību.

Ugunsgrēkā cietušā saimniecības korpusa jumta atjaunošana, NMPD Kurzemes komandcentra būvniecības pabeigšana, pievadceļu un stāvlaukumu bruģēšana gan Kuldīgā, gan Aizputes filiālē, telpu pārprojektēšana, transporta, apgaismojuma modernizēšana, jaunas aparatūras iegāde bija jāveic, lai ārstniecības iestāde atbilstu mūsdienu prasībām.

Mēs gribam attīstīties un augt līdz ar pilsētu un novadu, nodrošināt iedzīvotājiem iespējami labāko diagnostikas un ārstniecības līmeni. Gadu no gada mēs saskaramies ar neatbilstošu valsts finansējumu un ierobežotām pašvaldību finanšu iespējām, tāpēc risinājumus mēs saskatām ciešākā sadarbībā ar ģimenes ārstiem, apkārtējām slimnīcām un tādiem spēcīgiem privātajiem partneriem kā E.Gulbja laboratorija, Veselības centrs 4 un Vizuālā diagnostika.

2015.gads slimnīcas kolektīvam dots, lai sagatavotos jaunam sadarbību un prasmju līmenim – e-veselības ieviešanai no 2016.gada 1.janvāra, lai iemācītos prasmīgi un vienlaikus ekonomiski izmantot jaunās diagnostikas iespējas.

Protams, mēs vēlamies arī pacientu attieksmes maiņu pret savu veselību, lielāku līdzestību piedāvātajā palīdzībā, disciplinētību maksājumos, cieņu pret mediķu darbu, zināšanas par valsts noteikto kārtību. Aicinām pacientus, dodoties uz slimnīcu, tomēr paņemt līdzi kādu naudiņu, lai neradītu liekus pārdzīvojumus ne sev, ne ārstniecības iestāžu darbiniekiem.

Aizvadītajā gadā ieklausīšanās mediķu rekomendācijās ir pavērusi jaunas iespējas ne vienam vien mūsu rehabilitācijas nodaļas pacientam, lielu slodzi izturējuši uzņemšanas un terapijas nodaļas darbinieki, bieži vien uzņemoties rūpes, ko būtu jānes citu pleciem.

Administrācijas vārdā pateicos visiem kolēģiem, kas plecu pie pleca cīnījušies par savu pacientu dzīvību, veselību un labāku pašsajūtu!

Jaunajā gadā novēlu katram pacientam rast savu ārstu, bet katram mediķim gūt gandarījumu savā profesionālajā izaugsmē!

Kuldīgas slimnīcas kontrolārsts

Āris Pētersons