Vizuālā diagnostika

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa uzsvēra, ka galvenie ieguvēji no Kuldīgas slimnīcas diagnostikas nodaļas modernizācijas ir Kuldīgas pilsētas, novada un arī apkārtējo pašvaldību iedzīvotāji, jo visus nepieciešamos izmeklējumus, pateicoties modernajai aparatūrai, būs iespējams veikt Kuldīgā, turklāt izmeklējumos iegūtos datus analizēs ne tikai Kuldīgā strādājošie kvalificētie mediķi, bet nepieciešamības gadījumā arī zinošākie Latvijas speciālisti, jo konsultācijas būs iespējams saņemt arī attālināti. “Mēs esam ļoti priecīgi un lepni par to, ka Kuldīgā ir šāda nodaļa. Pateicoties SIA “Kuldīgas slimnīca” valdes priekšsēdētāja Ivara Eglīša iniciatīvai, esam atraduši risinājumus, kā atjaunot un uzlabot esošo slimnīcas infrastruktūru ar privātu atbalstu un finansējumu, tai pašā laikā pašvaldībai paliekot slimnīcas īpašniekam. Radioloģijas nodaļas atjaunošana ir ļoti labs privātās uzņēmējdarbības un pašvaldības sadarbības piemērs, kādu Latvijā nemaz nav daudz,” sacīja Bērziņa, īpaši pateicoties SIA “Vizuālā diagnostika” un personīgi Mārim Rēvaldam, kā arī SIA “Kuldīgas slimnīca” un tās valdes priekšsēdētājam Ivaram Eglītim.

SIA “Kuldīgas slimnīca” valdes priekšsēdētājs Ivars Eglītis pasākumā pateicās Kuldīgas novada domes deputātiem par to, ka drosmīgi un lielā vienprātībā pieņemts lēmums par nepieciešamību piesaistīt investoru un iedot otru elpu slimnīcas radioloģijas nodaļai. Eglītis norādīja, ka radioloģijas nodaļas attīstībā, pateicoties privātajam investoram SIA “Vizuālā diagnostika”, ieguldīts vairāk nekā miljons eiro. Magnētiskās rezonanses aparāts šobrīd ir jaudīgākais Latvijā ārpus Rīgas, un kombinācijā ar jauno datortomogrāfu, kuru iecerēts iegādāties nākotnē, tā būs labākā un vadošā radioloģijas nodaļa Latvijā ārpus Rīgas. Notiek arī sarunas ar “Veselības centru 4” par uzņēmuma filiāles izveidi Kuldīgā. Pateicoties tam, ka ir pilnvērtīga diagnostika, slimnīca var kalt plānus dažādu jaunu pakalpojumu ieviešanā.

Kā jau iepriekš ziņots, privāti publiskā partnerībā veikta SIA „Kuldīgas slimnīca” diagnostikas nodaļas modernizācija, kur tagad pieejams plašs izmeklējumu klāsts. Šī jau ir astotā SIA “Vizuālā diagnostika” filiāle.

Lai nodrošinātu augsta līmeņa diagnostikas nodaļas funkcionēšanu, Kuldīgas slimnīcas rīcībā ir nonākušas rinda jaunas, modernas diagnostikas iekārtas, piemēram, visaugstākās kvalitātes magnētiskās rezonanses iekārta, jaunas premium klases ultrasonogrāfijas iekārtas, kas konfigurētas atbilstoši slimnīcas vajadzībām. Atjaunota arī mamogrāfijas pakalpojuma pieejamība, kā arī veikti dažādi infrastruktūras un pakalpojumu pieejamības uzlabojumi. „Kuldīgas slimnīcā”ir iespējams veikt sekojošus izmeklējumus: magnētisko rezonansi (MR); datortomogrāfiju (DT); doplerehokardiogrāfiju (EhoKG); mamogrāfiju (MG); rentgenu (RTG); ultrasonogrāfiju (USG) (vēdera dobumam, ginekoloģisko, krūtīm, vairogdziedzerim, virspusējiem audiem, neirodonogrāfiju zīdaiņiem, doplerogrāfiju galvas un kakla asinsvadiem).

Pārpublicēts no www.kuldiga.lv

Izziņas, reģistratūra         8:00-17:00