Darbi, ar kuriem varam lepoties

Aizvadītajā 2016.gadā Kuldīgas slimnīca noturējusi savas pozīcijas un sasniegusi ne vienu vien labu statistikas rādītāju. Tomēr mūsu mērķis palicis nemainīgs – sniegt iespējami plašāku un kvalitatīvāku medicīnisko palīdzību sava un kaimiņu novadu ļaudīm.
    Protams, gada notikums ir mūsdienīgas un mājīgas ilglaicīgās sociālās aprūpes nodaļas atvēršana, ko jau apdzīvojuši vairāk kā 40 seniori. Kopumā varam piedāvāt mājvietu 50 klientiem. Jāpiezīmē, ka nepieciešamības gadījumā nodaļā var apmesties arī uz noteiktu laiku. Šī iespēja ļauj senioriem, kuriem grūti strauji mainīt vidi un dzīvesveidu, izmēģināt  apstākļus, ko radiniekiem bieži vien mājās ir grūti nodrošināt.
    Gada laikā esam piedāvājuši hemodialīzes divreiz lielākam pacientu skaitam nekā iepriekš. Pacienti atzīmē ērto piekļūšanu regulāri nepieciešamajām procedūrām gan slimnīcas novietojuma, gan nodaļas novietojuma ziņā. Jau ilgāku laiku personāls strādā vairākās maiņās.
    Attīstot savas prasmes, Kuldīgas traumatologi veic artroskopiskas operācijas ne tikai ceļa locītavās, bet arī plecu locītavās. Lai arī par slimnīcas līdzekļiem šīm operācijām tika iegādāts jauns operāciju galds, operācijas joprojām tiek veiktas ne tikai par pacientiem draudzīgām cenām implantu pielietošanas gadījumos, bet arī par valsts finansējumu mazāku bojājumu likvidēšanai.
    Ginekologi apguvuši histeroskopijas metodi un veic maztraumatiskas laparoskopiskās operācijas. Tās var veikt dienas stacionāra apstākļos, ne tikai ievērojami samazinot uzturēšanās laiku slimnīcā un atveseļošanās periodu, bet arī padarot pacientēm lētākas. Nereti šķēršļus grūtniecībai izdodas novērst bez galvaspilsētas klīniku apmeklējuma.
    Dzemdību skaits Kuldīgā 2016.gadā apstājās nedaudz pirms skaitļa 600, bet uzskatāmi parādīja, ar kādu dzemdētāju skaitu būs jārēķinās lielo slimnīcu atlikušajiem speciālistiem, ja nodaļu nāksies slēgt valstī valdošā jauno speciālistu trūkuma dēļ.
Rehabilitācijas nodaļas kolektīvs arī ceturto darbības gadu aizvadījis ar ļoti pozitīvām atsauksmēm no pacientu un kolēģu puses. Ne vienas vien ārstniecības iestādes pārstāvji braukuši uz Kuldīgu, lai pārņemtu pieredzi un pārliecinātos par darba efektivitāti. Nodaļas speciālisti jau nodod praktisko pieredzi studējošajiem, lai rehabilitācija uzplauktu arī citur.
    2016.gada beigās NVD atlasē iegūti līdzekļi fizikālās medicīnas procedūrām. Tagad bērniem fizikālās medicīnas procedūras būs pieejamas ar ģimenes ārstu vai speciālistu nosūtījumiem bez maksas.
Kuldīgas slimnīcas administrācija augstu vērtē ne tikai visu savu nodaļu kolektīvu paveikto, bet arī sadarbības partneru ieguldījumu. Mēs lepojamies, ka lielisks kopdarbs izveidojies ar Gunta Smiltāna urologa praksi, E.Gulbja laboratorijas, Vizuālās diagnostikas, Veselības centra 4, Baltijas vēnu klīnikas, Dinasty, Akadēmiskās histoloģijas laboratorijas darbiniekiem.

Lai mums izdodas arī turpmāk!
Kuldīgas slimnīcas kontrolārsts
Āris Pētersons