Datortomogrāfijas iekārta

Kuldīgā uzstādīta jaunākās paaudzes datortomogrāfijas iekārta - Siemens Somaton go.Up

SIA "Veselības centrs 4"grupas uzņēmums SIA "Vizuālā diagnostika" ir iegādājies jaunākās paaudzes datortomogrāfijas iekārtu Siemens Somaton go.Up, tādā veidā turpinot darbu pie attīstības un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanas.

Jāunā datortomogrāfijas iekārta pirmo reizi tika prezentēta aizvadītā gada nogalē Amerikas Savienotajās Valstīs, un ražošanā tā ir no aprīļa vidus. Septembrī Kuldīgā uzstādīta viena no pirmajām šāda modeļa iekārtām Eiropā.

Iekārta ir izveidota, ievērojot mūsdienu medicīnai raksturīgās jaunās tendences - minimāli iespējamais apstarojums, attēla kvalitātes uzlabojumi, lietošanas ērtums un jaunas iespējas diagnotikā.

Siemens Somaton go.Up ir pirmā iekārta Latvijā, kuras ekspozīcijas parametri ir īpaši izveidoti atbilstoši jaunākajam virzienam pacienta apstarojuma devu samazināšanā - iekārta 80 kV režīmā darbojas ar 400 mA stariem un īpašu alvas (Sn) starojuma filtrāciju. Tas uzlabo attēla kvalitāti visos rutīnas izmeklējumos, vienlaicīgi mazinot starojuma kaitējumu pacientam.

Iekārtas komplektā ir datorizēta plaušu veidojumu atrašanas programmatūra Lung CAD (Computed Aided DIagnostics), kura automātiski iezīmē tos veidojumus, kuriem nepieciešama īpaša radiologa diagnosta uzmanība. Automatizēta plaušu veidojumu diagnostika Latvijā ieviesta pirmo reizi, un saistībā ar to, ka onkoloģija nozare ir viena no prioritārajām veselības aprūpes nozarēm, tas ir īpaši nozīmīgi.

Iekārta nodrošina automatizētu mugurkaula un ribu attēlu rekonstruēšanas iespējas ar Inline Spine Range un Inline Rib Range programmatūru, kas attēlus veido atbilstoši pacienta anatomiskajām īpatnībām. Tāpat iekārtas komplektācijā ir metāla artefaktu samazināšanas tehnoloģija iMAR, asisnvadu kalcifikātu novēršanas programmatūra CaSCoring un asisnvadu analīzes programmatūra.

Jaunākais Siemens detektors nodrošina zemu paštrokšņa līmeni un augstu attēla kvalitāti. Īpašs režīms ķermeņa jūtīgo daļu aizsargāšanai, samazina tiešo starojumu, starojumam ejot no pacienta priekšpuses virs acu lēcām un vairogdziedzera.

Pacienta nosūtīšanas kārtība iepriekšējā, pacienta iemaksa par Valsts apmaksātu izmeklējumu nemainās.

«  Oktobris 2019  »